|
WIRTU@LNE GĘŚLE | |
|
| plebiscyt na folkową płytę roku 2018 | |
Jesteś: główna / wyniki / szczegóły ANDRÉ OCHODLO & THE KLEZMER COMPANY SHALOM – LIVE AT ATELIER Wydawca: Alef Music
Legendarny recital, oklaskiwany w Izraelu, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i prawie całej Europie. Zbiór najlepszych nagrań na żywo dokonanych w latach 2007-2016 z wieloma znakomitymi zespołami na deskach kultowego Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie. Recital składa się z najbardziej znanych tradycyjnych pieśni jidysz w nowoczesnych aranżacjach, oraz nowych pieśni jidysz z kolekcji YIDDISHLAND. Premiera płyty "SHALOM – LIVE AT ATELIER" odbyła się 01.08.2018 roku w trakcie koncertu "SHALOM Sopot na Bis".
Artystyczna droga, jaką André Hübner-Ochodlo przeszedł przez prawie 20 lat swojego koncertowania w Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej i na świecie. W 1997 roku miała miejsce premiera recitalu "SHALOM", bardzo tradycyjnego i klasycznego w swoim repertuarze programu, który wciąż cieszy się niesłabnącym uznaniem publiczności. Jednak przez te lata aranżacje były uwspółcześniane, a program wzbogacono o nowe piosenki jidysz.
"O ogromnym sukcesie recitalu zadecydowała przede wszystkim barwna osobowość wykonawcy André Ochodlo. Swą niezwykłą impresją artysta potrafi porwać za sobą całą salę. Własną interpretacją wykonywanych utworów potrafi nadać przedstawieniu niepowtarzalny charakter."
(fragment recenzji ze strony kultura.trojmiasto.pl)
|
- A lid fun sholem / Piosenka o pokoju
- Shabes / Szabes
- Tsu mayn gelibter / Do mojej ukochanej
- A glezele mashke / Szklaneczka wódki
- Shpiltsayg / Zabawki
- Zol di harfe got loybn
- Hopkele / Hopak
- Papirosn / Papierosy
- Lomir zikh iberbetn / Przeprośmy się
- Belz/Bełz
- Bay mir bistu sheyn
- Zol zayn / Niech tak będzie
- Ikh hob dikh tsufil lib / Tak mocno kocham cię
- Az der Rebe zingt / Kiedy Rabbi śpiewa
- Mayn kholem / Mój sen
- Oyfn pripetshik / W komineczku
| skład: André Ochodlo - śpiew
The Klezmer Company w składach:
2007 (songs 2, 4, 7, 12)
Łukasz Mateja (PL) - violin
Krzysztof Dudek (PL) - clarinet
Zbigniew Kosmalski (PL) - piano
Adam Żuchowski (PL) - double bass
Michał Szczeblewski (PL) - drums
2008 (songs 3, 9, 14)
Mateusz Smoczyński (PL) - violin
Bartosz Karwowski (PL) - clarinet
Alexandr Shuvalov (BY) - accordion
Zdzisław Kalinowski (PL) - piano
Adam Żuchowski (PL) - double bass
Alexander Zinger (RUS) - drums
2012 (songs 1, 5, 8, 11, 13, 15)
Marissa Licata (USA) - violin
Jan Hermerschmidt (D) - clarinets
Alexandr Shuvalov (BY) - accordion
Volker Schindel (D) - accordion
Adam Żuchowski (PL) - double bass
Alexander Zinger (RUS) - drums
2015 (songs 6, 10) / 2016 (song 16)
Mateusz Smoczyński (PL) - violin
Irek Wojtczak (PL) - clarinets
Zdzisław Kalinowski (PL) - piano
Adam Żuchowski (PL) - double bass
Luis Mora Matus (CHL) - drums |
|
|
|