|
a przed wirtu@lnymi gęślami... | |
|
| folkowe płyty wydane w roku 2002 | |
Jesteś: główna / wyniki / szczegóły CARRANTUOHILL INIS Wydawca: Celt
INIS, to opowiadanie o Irlandii, którą muzycznie poznajemy już od 15 lat. Wszystkie utwory zawarte na płycie to tradycyjne melodie celtyckie opracowane i zaaranżowane przez nas w nowy sposób. Irlandzkie reel`e i jig`i brzmią czasem w rytmie reggae, bluesa, swinga, pop a nawet rock`a. Tak, aby nasza opowieść o Irlandii trafiła do szerokiego grona słuchaczy. Jesteśmy przekonani, że tak się stanie, ponieważ pomogło nam w tym wielu zaproszonych gości. Dzięki nim nasza muzyka na nowej płycie otrzymała czasem zupełnie nowe brzmienie. Posłuchajcie opowiadania o Irlandii. Posłuchajcie INIS.
"Znana w świecie folku celtyckiego formacja Carrantuohill, wydała nową płytę zatytułowaną "Inis". Tym razem nie jest to typowy irlandzki beat z jakiego znany jest Carrantuohill, ale próba wyjścia z folkiem do tzw. szerokiej publiczności. Zespół dogadał się z czołowymi postaciami popkultury i wspólnie nagrali w sumie popowy album z elementami irlandzkiego world music. W związku z tym można tu usłyszeć i Kukiza, i Sojkę, i Lipnicką i jeszcze kilka innych, znanych z radia osób. (...) W sumie - płyta na święta dla ludzi, którzy mają dość kiepskiej komercji i chcieliby popu, ale dobrze zagranego, zdaje się zgodnie z założeniami zespołu." (V.Ziutek, Gaz-eta.vivo.pl)
Grupa CARRANTUOHILL istnieje od 1987 roku. Wykonuje zarówno tradycyjną muzykę celtycką rodem z Irlandii i Szkocji, jak i własne opracowania aranżacyjne oparte na "celtyckich korzeniach". Wykorzystuje przy tym bardzo stylowe instrumentarium (skrzypce, uilleann pipes, bouzuki, cittern, bodhran, flety, tin whistles, akordeon, mandolina, gitara akustyczna) poszerzając brzmienie o instrumenty perkusyjne, klawiszowe oraz gitarę basową.
CARRANTUOHILL wielokrotnie gościł w IRLANDII. W 1994 roku jako uczestnik warsztatów muzycznych South Sligo Summer School w Sligo, prowadzonych przez najlepszych znawców i wykonawców muzyki irlandzkiej. Później kolejno w 1997 i 1999 roku, koncertując m.in. na jednym z największych irlandzkich festiwali - "Cork Folk Festival" oraz w słynnym "Fox`s Pubie" czy też w "St`Anns Church" w Dublinie. Irlandzkie koncerty Carrantuohill odbywały się również w Galway. W Irlandii powstawały też liczne teledyski zespołu. W 1998 roku CARRANTUOHILL koncertował w USA na osobiste zaproszenie Czesława Miłosza tworząc muzyczną oprawę Międzynarodowego Festiwalu Poetyckiego w Claremont McKenna College w Kalifornii.
|
- Zielony Król (z A.M. Jopek)
- Gdy wrócę do Irlandii swej (z K. Badachem)
- Forest Banan (instrumentalny)
- Modlitwa o miłość (z A. Lipnicką)
- Słoneczny brzeg (instrumentalny z Fiolką)
- Uważnie Panowie (z P. Kukizem)
- Duch gór (instrumentalny)
- Trombas (instrumentalny)
- Zaproszenie (z A. Chwieduk)
- Grobla Olbrzyma (instrumentalny)
- Wieczór na Nowej (instrumentalny)
- Dziwnie tak (z R. Kasprzyckim)
- 1109 (instrumentalny)
- Przez siedem oceanów (z S. Sojką)
| skład: Dariusz Sojka - uilleann pipes, flety, bodhran, akordeon, instr. klawiszowe, tin whistles
Adam Drewniok - gitara basowa
Maciej Paszek - skrzypce
Marek Sochacki - perkusja, instr. perkusyjne
Zbigniew Seyda - bouzuki, cittern, gitara akustyczna
Bogdan Wita - gitara akustyczna
gościnnie:
Stanisław Sojka - wokal, fortepian (14)
Anna Maria Jopek - wokal (1), chórki
Anita Lipnicka - wokal (4)
Fiolka - wokal (5)
Paweł Kukiz - wokal (6)
Anna Chwieduk - wokal (9)
Kuba Badach - wokal (2)
Robert Kasprzycki - wokal, gitara (12)
Chór młodzieżowy Voce Segreto pod dyr. A. Marcińca (1)
Paweł "Bzim" Zarecki - instr. klawiszowe, programowanie, aranżacja i prod. muz. (1)
Michał Barański - fretless bas (1), bas (6, 7, 14)
Sławomir Władyka - saksofon tenorowy (3, 7)
Marcin Starzec - puzon (3, 7)
Tomasz Rutkowski - trąbka (3, 7)
Łucja Butor - wiolonczela (4)
Zdzisław Butor - wiolonczela (4)
Jacek Mielcarek - saksofon sopranowy (14) |
|
|
|