logo Wirtualne Gesle logo Wirtualne Gęśle 2023
główna
o gęślach
W Y N I K I
zasady głosowania
 
wspierają nas
kontakt
newsletter
historia
nagroda za rok:
  2022  
  2021  
  2020  
  2019  
  2018  
  2017  
  2016  
  2015  
  2014  
  2013  
  2012  
  2011  
  2010  
  2009  
  2008  
  2007  
  2006  
  2005  
  2004  
  2003  
pre-historia
  2002  
  2001  
Burza Braw
Współpraca
banerRCKL
banerNT
baner TOP100
rankingi
 WIRTU@LNE GĘŚLE 
  plebiscyt na folkową płytę roku 2022  
Jesteś: główna / wyniki / szczegóły

LUKA MAZUR QUARTET
IMPRESJE ŚWIĘTOKRZYSKIE

Wydawca: Luka Mazur Quartet

  “Impresje świętokrzyskie” – projekt zespołu Luka Mazur Quartet, składa się z utworów inspirowanych pięknym i tajemniczym folklorem świętokrzyskim. Na płycie znalazły się starannie wybrane i opracowane melodie ludowe oraz kompozycje własne Łukasza Mazura. Tematy, tak piękne jak nieznane, stały się źródłem dźwięków, którymi można zachwycać, bawić i wzruszać. Przede wszystkim jednak, w ciekawy, nowatorski sposób, przybliżyć współczesnemu słuchaczowi rodzimą, rdzenną, korzenną nutę. Na program składają się starannie wybrane i opracowane melodie ludowe oraz kompozycje własne.

Łukasz Mazur, to wirtuoz instrumentów klawiszowych, kompozytor i aranżer z Kielc, który powołał do życia projekt sygnowany własnym nazwiskiem - Luka Mazur Quartet. Znakomity pianista zajmuje się graniem muzyki jazzowej, którą łączy z wpływami słowiańskiego folku. Muzycy Luka Mazur Quartet chcą w ciekawy, nowatorski sposób przybliżyć współczesnemu słuchaczowi rodzimą, rdzenną, korzenną nutę. Obok Mazura kwartet współtworzą: Michael Jones - multiinstrumentalista, pochodzący z Anglii a aktualnie mieszkający w Polsce; Max Kowalski - kontrabasista, kompozytor, aranżer, pedagog, lider i  założyciel zespołu Max Klezmer Band oraz Kuba Mazur - niezwykle ciekawy i ceniony perkusista młodego pokolenia.

"(...) Zamiast ekshumować archaiczne melodie i próbować trącać struny naszej słowiańskiej wrażliwości LMQ serwuje nam wielce udaną mieszankę własnych, inspirowanych świętokrzyską spuścizną kulturową kompozycji, jak i autorskich interpretacji przekazywanych z pokolenia na pokolenie utworów ludowych. Jednak nie trzyma się kurczowo kojarzonej z nimi anachronicznej estetyki, lecz niejako daje im drugą młodość uwspółcześniając je na drodze wpadających w ucho a przy tym świetnie zagranych i zaśpiewanych, przez zaproszone do projektu gościnie (feminatywy ważna rzecz) aranżacji." (Marcin Olszewski, SoundRebels.com)

  1. OberNowy
  2. Matulu moja (feat. Hanka Wójciak)
  3. Mooj oberek
  4. Mooj kujawiak
  5. KujaNowy
  6. Ty pójdziesz górą (feat. Zuza Gadowska)
  7. Jungle
  8. Trawa
  9. Przepióreczka (feat. Grażyna Auguścik)
  10. Oberek lotny
skład:
Luka Mazur Quartet:
Łukasz Mazur - fortepian, wokal, aranżacja
Michael Jones - skrzypce, altówka, wokal, instrumenty perkusyjne
Maks Kowalski - kontrabas elektryczny
Kuba Mazur - perkusja

gościnnie:
Hanka Wójciak - śpiew (Matulu moja)
Grażyna Auguścik - śpiew (Przepióreczka)
Zuza Gadowska - śpiew (Ty pójdziesz górą)