logo Wirtualne Gesle logo Wirtualne Gęśle 2021
główna
o gęślach
W Y N I K I
zasady głosowania
 
wspierają nas
kontakt
newsletter
historia
nagroda za rok:
  2022  
  2021  
  2020  
  2019  
  2018  
  2017  
  2016  
  2015  
  2014  
  2013  
  2012  
  2011  
  2010  
  2009  
  2008  
  2007  
  2006  
  2005  
  2004  
  2003  
pre-historia
  2002  
  2001  
Burza Braw
Współpraca
banerRCKL
banerNT
baner TOP100
rankingi
 WIRTU@LNE GĘŚLE 
  plebiscyt na folkową płytę roku 2020  
Jesteś: główna / wyniki / szczegóły

WARSAW AFROBEAT ORCHESTRA
ANTIBODY

Wydawca: Peace & Rhythm/Scriptology

  “Antibody” trzeci album Warsaw Afrobeat Orchestra, ukazał się 15 października 2020 roku i został wydany przez amerykańską wytwórnię Peace & Rhythm w formacie plików cyfrowych oraz niezależną wytwórnię Scriptology na zielonym winylu. Materiał jest w dużej mierze kontynuacją wcześniej obranej drogi, czyli zachowania elementów muzyki europejskiej na gruncie afrobeatu. Eklektyzm, łączenie stylów i gatunków to cechy twórczości WAO. Nowością jest bardziej liberalne podejście do aranżacji i kompozycji, a jednocześnie większa dbałość o naturalność brzmienia i brak nadprodukcji podczas realizacji nagrań.

"Tytuł krążka jest nieprzypadkowy. Chodzi o pokazanie emocjonalnych dysfunkcji człowieka, które najczęściej wynikają z "zaprogramowanych", wyuczonych już w dzieciństwie schematów. W konsekwencji jako dorośli robimy rzeczy, których nigdy nie chcielibyśmy zrobić, np. mówimy rzeczy, których wcale nie chcemy powiedzieć, albo nie mówimy o tym, co nam w duszy gra. Drugą przyczyną są "ograniczenia" kulturowe. Nie zastanawiamy się nad naszymi posunięciami, bo uważamy, że "tak trzeba". Gdyby nie nasze wyuczone schematy pewnie niektóre rzeczy robilibyśmy inaczej." (Adam Kłosiński)

"Mimo że zespół jest mocno osadzony w muzyce afrobeatowej, nieustannie się rozwija, szukając nowych brzmień oraz technik wykonawczych. Dlatego postanowiłam połączyć własną wizję, bardziej popową, z afrobeatem, starając się jednak zachować jak najwięcej elementów, które WAO charakteryzuje" (Agata Dąbrowska)
"Antibody" jest przewrotnym tytułem fabularnego albumu o codziennych przygodach człowieka, który nie umie. Może i chciałby, ale będąc takim przecież wspaniałym, bywa nieudolny. Oszukuję swoje ciało a ono nie pozostaje mi dłużne. Dostarcza mi wszystkiego, co niezbędne a ja w zamian serwuję mu brak szacunku i z rozbuchaną zuchwałością nadużywam jego gościnności. Nieuważność, nieadekwatne do wydarzeń reakcje, tępe bezrefleksyjne zachowania. Nieuświadomiona przemoc na sobie lub innych w parze z tęsknotą za organicznymi odruchami - za śmiechem zamiast agresji, za zadowoleniem i dystansem zamiast chronicznego sfrustrowania i zawiedzionych oczekiwań" (Anna Piotrowska)

  1. Invitation
  2. Cortisol
  3. Gag
  4. Vacuum
  5. Survival
  6. Tsunami
  7. Validity
  8. Body
  9. Dissolution
  10. WAO
skład:
Anna Piotrowska - wokal
Agata Dąbrowska - wokal
Magdalena Kuś - wokal
Jan Jędrzejczyk - piano
Wojciech Trusewicz - gitara
Rafał Gańko - trąbka
Adam Kłosiński - puzon
Karol Gołowacz - saksofon
Janusz Sobolewski - bass
Igor Chołda - instrumenty perkusyjne
Eddy - perkusja