Wydawnictwo płytowe Kapeli Kosylaków – „Ale skąd te muzykanty?”. Tytuł – cytat z przyśpiewki ludowej, być może nieco przewrotny, biorąc pod uwagę specyfikę wydawniczą Karrot Kommando - nie jest przypadkowy. Oto realizowana od dekad pasja Macieja Szajkowskiego z Kapeli ze Wsi Warszawa w odkrywaniu i przybliżaniu ludowych mistrzów, zaprowadziła go do Opoczna. Tam pod okiem lokalnej bohemy poznał muzykującą rodzinę Władysława Kosylaka. Nestor muzykalnej familii (urodzony w roku 1932) jest jednym z ostatnich i najstarszych tradycyjnych skrzypków ziemi opoczyńskiej.
4 października 2020 razem z Mariuszem i Zuzanną Dziurawcami oraz Studiem AS One, udało się zrealizować sesję studyjną. Ponadto do wspólnych nagrań udało się zaprosić panią Krystynę Kosylak, śpiewaczkę, która nie udzielała się wokalnie od ponad 30 lat. Efektem tego jest profesjonalne nagranie utworów wykonywanych przez muzykalną familię, w tym rejestracja bezcennych melodii i tańców ludowych zapamiętanych przez Seniora rodziny, jednego z najstarszych skrzypków ziemi opoczyńskiej.
Na krążku znalazło się 25 utworów w wykonaniu muzykujących członków rodziny Kosylaków z podopoczyńskiego Brzustowa. Warto zaznaczyć, że Władysław Kosylak jest obecnie najstarszym skrzypkiem w regionie, który cały czas aktywnie gra w kapeli ludowej. Rodzina Kosylaków reprezentuje szeroki repertuar muzyczny począwszy od muzyki ludowej poprzez utwory biesiadne, muzykę rozrywkową po klasykę i muzykę kościelną. Wynika to zarówno z zainteresowań jak i potrzeby środowiska. Kapela rodzinna Kosylaków uczestniczyła trzykrotnie w Festiwalu Opoczno Stolicą Oberka, w pograjce zorganizowanej w Warszawie w 2017 r., oraz dwukrotnie w Festiwalu Folk Attack w Opocznie.