logo Wirtualne Gesle logo Wirtualne Gęśle 2016
główna
o gęślach
W Y N I K I
zasady głosowania
 
wspierają nas
kontakt
newsletter
historia
nagroda za rok:
  2022  
  2021  
  2020  
  2019  
  2018  
  2017  
  2016  
  2015  
  2014  
  2013  
  2012  
  2011  
  2010  
  2009  
  2008  
  2007  
  2006  
  2005  
  2004  
  2003  
pre-historia
  2002  
  2001  
Burza Braw
Współpraca
banerRCKL
banerNT
baner TOP100
rankingi
 WIRTU@LNE GĘŚLE 
  plebiscyt na folkową płytę roku 2015  
Jesteś: główna / wyniki / szczegóły

SHAMROCK
LONELY LULLABY

Wydawca: Soliton

  "Tam, gdzie pasja spotyka się z muzyką, rodzi się magia. Zapraszamy we wspólną podróż zarówno po gwarnych pubach, jak i bezgranicznie zielonych, tajemniczych miejscach. Zamknij oczy i posłuchaj co gra w naszych duszach".

Shamrock powstał w 1995 roku po wyprawie do Irlandii, w trakcie, której późniejsi założyciele zespołu urzeczeni otaczającym ich pięknem zielonej wyspy postanowili jej cząstkę zabrać ze sobą. Ponieważ najlepszym nośnikiem emocji jest muzyka, powołali do życia Shamrock - folk music group. Grupa od początku swego istnienia jest kojarzona z muzyką celtycką, sama nazwa oznacza trójlistną koniczynkę - symbol Irlandii. Utwory znajdujące się w repertuarze grupy to zarówno jig’i i reel’e do jakich przywykło ucho znawcy gatunku, jak i zaaranżowane na "shamrockowy" sposób żywiołowe i dynamiczne utwory zaczerpnięte z tradycji muzycznej zarówno irlandzkiej jak i polskiej, jak również nieco bardziej współczesne stylistycznie.

Piąta w historii grupy płyta, ukazała się po ośmiu latach od wydania poprzedniego albumu. Nagrana w nieco zmienionym składzie od poprzedniej, oparta mocno o klasyki irlandzkiego folku. Na płycie pojawia się po raz pierwszy Natalia Kruszyłowicz, nowa wokalistka, i jak się okazuje, także autorka muzyki i tekstu utworu tytułowego. Natalia ma ciekawą barwę głosu. dodając do tego partie chóralne zaproszonych gości, otrzymujemy mocne wokalnie brzmienia. Smaczków dodają też partie banjo, grane przez Tomka Łabanowskiego. "Lonely Lullaby" to mieszanka własnych kompozycji oraz tradycyjnych utworów irlandzkich, urozmaicona instrumentalnie z ciekawą realizacją nagrań. Zdecydowana większość to utwory tradycyjne, doskonale znane miłośnikom muzyki irlandzkiej. Są tu takie evergreeny, jak "Siuil a Ruin" (śpiewana w celtyckim języku gaeilge), "Tell Ma Ma", "Scarborough Fair", "The Wild Mountain Thyme" czy "Dirty Old Town".

 1. Lonely Lullaby
 2. Siuil A Run
 3. Tell Me Ma
 4. Wyścig Ewy
 5. Johnny Cope
 6. Scarborough
 7. Dirty Old Town
 8. Spin
 9. Wild Mountain Thyme
 10. Wędrowiec
 11. Łaban Folk
 12. Siuil A Run (Remix)
skład:
Ewa Bogdan - skrzypce
Natalia Kruszyłowicz - wokal
Jerzy Puza - akordeon
Tomasz Łabanowski - gitara
Adam Tyczkowski - perkusja
Bernard Bogdan - gitara basowa

gościnnie:
Agnieszka Sokołowska, Dorota Koncewicz, Jadwiga Kaplińska, Jolanta Kaplińska, Marta Kaplińska, Patrycja Mackiewicz, Szymon Cimochowski - chórki