logo Wirtualne Gesle logo Wirtualne Gęśle 2022
główna
o gęślach
W Y N I K I
zasady głosowania
 
wspierają nas
kontakt
newsletter
historia
nagroda za rok:
  2021  
  2020  
  2019  
  2018  
  2017  
  2016  
  2015  
  2014  
  2013  
  2012  
  2011  
  2010  
  2009  
  2008  
  2007  
  2006  
  2005  
  2004  
  2003  
Burza Braw
Współpraca
banerRCKL
banerNT
baner TOP100
rankingi
 WIRTU@LNE GĘŚLE 
  plebiscyt na folkową płytę roku 2021  
Jesteś: główna / wyniki / szczegóły

ZAWARTKO / PIASECKI
WAGABUNDA

Wydawca: Dolnośląskie Towarzystwo Muzyczne (DTM)

  "Wagabunda" - drugi, autorski album wrocławskiego duetu jazzowego Magdalena Zawartko (głos) i Grzegorz Piasecki (kontrabas) – jest z założenia muzyczną pocztówką z podróży jej twórców. Muzycy zainspirowani różnymi kulturami, miejscami i zdarzeniami stworzyli dziewięć tematów kojarzących się z konkretnymi miejscami, m.in. w Gruzji, Maroku i Izraelu, oraz zostawili w tych tematach wiele miejsca na improwizację.

Nie od dziś wiadomo jak płodnie na artystów wpływają dalekie podróże, piękne widoki, orientalne smaki, zapachy, inspirujący ludzie, ich historie i inna kultura. To właśnie dzięki nim dzieło twórców nabiera nowych barw, staje się zderzeniem dotychczasowych przeżyć z czymś całkiem świeżym i niespotykanym. Duet Zawartko/Piasecki lubi zaskakiwać unikatowym podejściem do wykonawstwa muzycznego, dlatego też artyści zdecydowali się na stworzenie swego rodzaju muzycznej pocztówki z podróży, którą nazwali "Wagabunda". Zainspirowani konkretną kulturą, miejscami i zdarzeniami, nadali swojej muzyce wyjątkowy kierunek. 9 tematów przywiezionych z różnych zakątków świata, m.in.: Gruzji, Maroko, Izraela - połączonych z jazzową improwizacją zabierze słuchaczy w piękną muzyczną podróż.
Oboje świadomi swoich możliwości, biegli technicznie i przekraczający bariery swoich instrumentów, postanowili stworzyć unikatowy projekt zapraszając do wędrówki z "Wagabundą" wyjątkowych muzyków: Tomasza Wendta, Tomasza Pruchnickiego, Roberta Jarmużka, Wojciecha Lubertowicza oraz Grzegorza Pałkę.

"To muzyka dla podróżników, którzy na swojej drodze poszukują nowych brzmień, nieoczywistych i ładnych melodii oraz emocji. Magdalena Zawartko i Grzegorz Piasecki długo przygotowywali materiał wyjściowy w postaci krótkich nagrań zarejestrowanych na dyktafonie, które później posłużyły im jako impuls do stworzenia oryginalnej i wielobarwnej muzyki. Duet ukazuje szeroki wachlarz podróżniczo-etnicznych nawiązań przefiltrowanych przez własną wrażliwość. Splot etnicznych wątków, wspomnień z wyjazdów i doświadczeń życiowych artyści komunikują za pomocą jazzowych środków wyrazu. Magdalena Zawartko wznosi się na wyżyny umiejętności wokalnych, a instrumentaliści czują się w tym wielokulturowym tyglu jak ryba w wodzie [...]" (Piotr Wojdat, Jazz Forum)

  1. Lala Usingizi (Lullaby for Leon)
  2. Udabno
  3. Mandżuria
  4. Syndrom
  5. Hande
  6. Mdina
  7. Moroccan Tea
  8. Hanyauku (Lullaby for Tymon)
  9. Wagabunda
skład:
Magdalena Zawartko - głos
Grzegorz Piasecki - kontrabas

gościnnie:
Tomasz Pruchnicki - saksofon tenorowy, saksofon sopranowy, flet alikwotowy, okaryna
Tomasz Wendt - saksofon tenorowy, saksofon sopranowy
Robert Jarmużek - fortepian
Wojciech Lubertowicz - bębny obręczowe, darbuka, udu, duduk
Grzegorz Pałka - perkusja