logo Wirtualne Gesle logo Wirtualne Gęśle 2009
główna
o gęślach
W Y N I K I
zasady głosowania
 
wspierają nas
kontakt
newsletter
historia
nagroda za rok:
  2019  
  2018  
  2017  
  2016  
  2015  
  2014  
  2013  
  2012  
  2011  
  2010  
  2009  
  2008  
  2007  
  2006  
  2005  
  2004  
  2003  
Burza Braw
Współpraca
banerRCKL
banerNT
baner TOP100
rankingi
 WIRTU@LNE GĘŚLE 
  plebiscyt na folkową płytę roku 2008  
Jesteś: główna / wyniki / szczegóły

A ZAGREJTA MUZYKANTY - ŁOWICKA MUZYKA LUDOWA
Wydawca: Łowicki Ośrodek Kultury

    60 minutowy materiał ukazuje przekrój łowickiej muzyki ludowej AD 2008. Wydawnictwo dofinansowane jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu operacyjnego "Edukacja Kulturalna". Pomysłodawcą i koordynatorem wydania płyty był Maciej Malangiewicz. Wyboru materiału dokonał Eugeniusz Strycharski.
    Niewątpliwą atrakcją na płycie są dwa bonusowe utwory: przeróbki nagrań inspirowane folklorem przygotowane przez młodych łowiczan - INW i Mario Bronko. Nagrania te były zrealizowane na potrzeby przeglądu "Łowicka młodzież śpiewa łowickie piosenki", który odbył się 5 lipca br.w ramach "Festiwalu Sztuki Żywej".

  1. Kujawiak łowicki
  2. Oberek łowicki bystrzak
  3. Oberek łowicki
  4. Polka michałowa
  5. Oberek drobniutki
  6. Kujon łowicki
  7. Polka wagonowa
  8. Kujon z oberkiem łowickim
  9. Polka drobna
  10. Oberek łowicki
  11. Polka drobna
  12. Oberek łowicki
  13. Polka
  14. Przyśpiewka łowicka
  15. Oberek łowicki
  16. Kujon z oberkiem
  17. Polka
  18. Oj płynie woda
  19. Polka drobna
  20. Oberek kozaneckiego
  21. Oberek łowicki
  22. Melodia ludowa na ukos
  23. Polka ewa
  24. Suita łowicka
  25. Rybecki
  26. Łowickie chłopoki
skład:
Józef Kossowski - skrzypce
Edward Bednarek - klarnet
Jarosław Stępniewski - akordeon
Adam Cipiński - bębenek ludowy
Jan Krystecki - skrzypce
Stanisław Madanowski - klarnet
Stanisław Baranowski - akordeon
Stanisław Ambroziak - bębenek
Weronika Mońka - skrzypce
Szymoń Mońka - akordeon i bębenek
Kamil Jarosiński - bębenek
Krzysztof Trusiński - skrzypce
Aleksandra Jaraźna - skrzypce i śpiew
Aleksandra Ceglarek - skrzypce i śpiew
Emilia Jaraźna - skrzypce i śpiew
Daniel Boczek - klarnet
Martyna Czapnik - śpiew
Krzysztof Wojciechowski - śpiew
Magda Płacheta - skrzypce
Krzysztof Płacheta - akordeon
Marek Płacheta - bęben
Marek Siejka - akordeon
Michał Czapnik - bębenek i akordeon
Stanisław Madanowski - śpiew
Albert Krupiński - akordeon
Eugeniusz Strycharski - klarnet
Daniel Moskwa - akordeon
Dominik Charążka - śpiew
Aleksandra Rutkowska - śpiew