|
WIRTU@LNE GĘŚLE | |
|
| plebiscyt na folkową płytę roku 2020 | |
Jesteś: główna / wyniki / szczegóły GOLEC uORKIESTRA & SILESIAN ART COLLECTIVE SYMPHONY SYMPHOETHNIC Wydawca: Golec Fabryka
Muzyka przekracza granice, nie dba o czas i przestrzeń, nie daje się wepchnąć do ciasnych szufladek. Liczy się tylko to, czy wzrusza, czy każdy z nas znajdzie w jej dźwiękach cząstkę siebie. Z taką myślą tworzyliśmy spektakl muzyczny „Symphoetnic”, którego zapis trzymacie w dłoniach. To oryginalny projekt na którym zgodnie współbrzmią: energetyczny, zadziorny folk, i elegancka, szlachetna klasyka, tworząc nową muzyczną jakość.
Autorami pomysłu są Golec uOrkiestra i Silesian Art Collective Symphony, a aranżacje do utworów stworzyli: Krzysztof Herdzin, Rafał Rozmus i Łukasz Pilch. „Symphoethnic” to nie tylko dwa tytułowe komponenty. Znajdziecie na niej także trochę rockowej zadziorności, liryki, klimatu Podhala i Beskidu, jazzowej improwizacji i klubowych bitów. Każdy dźwięk na tej płycie pięknymi obrazami obdarował Jacek Kościuszko, autor niesamowitych wizualizacji, które powstały specjalnie na potrzeby „Symphoethnic”. Koncert został zarejestrowany 23 sierpnia 2019 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Rozmach przedsięwzięcia, którego organizacji podjęła się Golec uOrkiestra imponuje – do projektu zaproszono najlepszą orkiestrę symfoniczną nowej generacji Silesian Art Collective Symphony pod batutą Rafała Rozmusa, a na scenie wystąpili gościnnie Piotr Cugowski, Kuba Badach, Andrzej Lampert, Bedoes, Kuqe, Gromee i Krzysztof Trebunia-Tutka. Współpracy podjęli się także wirtuozi instrumentów etnicznych, flecista Marcin Rumiński oraz podhalański cymbalista Robert Czech, zjawiskowa grupa perkusyjna Wataha Drums oraz Orkiestra Ludowa i Żeńska Grupa Śpiewacza instruktorów i podopiecznych Fundacji Braci Golec.
Muzyczna różnorodność, zaskakujące rozwiązania muzyczne, nawiązania do muzyki filmowej, jazzowej, hip-hopowej, ale przede wszystkim piękne połączenie ludowości z symfoniką to niezaprzeczalny atut tego wydawnictwa. Choć tak duża różnorodność stylistyczna może niektórych dziwić – siłą braci Golec – tak jak zresztą w każdym ich projekcie – jest nie tylko autentyczność artystyczna, ale i całkowita spójność brzmieniowa projektu. Wydawnictwo jest jednocześnie zwieńczeniem jubileuszu 20-lecia istnienia charyzmatycznej grupy muzycznej z Beskidu Żywieckiego.
|
- Na holi
- Młody maj
- Górą ty (feat. Bedoes, Kuqe i Gromee)
- Ty i tylko ty
- Crazy is my life (feat. Piotr Cugowski)
- Słodycze
- Wywioło mnie w góry (feat. Krzysztof Trebunia-Tutka)
- Ściernisco (feat. Gromee)
- W nieznane
- Wyseł Jasiek (feat. Andrzej Lampert)
- Góralskie Tango
- Lornetka (feat. Kuba Badach)
- Ej Grónićku
- Leć muzyczko (feat. Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Lampert, Piotr Cugowski i Kuba Badach)
- Janosik (feat. Bedoes i Kuqe)
- Za oknem wiatr (feat. Gromee)
- Lawina
- Życie jest muzyką
- Kto się ceni
- Pędzą konie
| skład: Golec uOrkiestra w składzie:
Łukasz Golec – trąbka, skrzydłówka, trombita, śpiew
Paweł Golec – puzon, tuba, trombita, śpiew
Edyta Golec – altówka, śpiew
Jarosław Zawada – skrzypce, trombita, gajdy
Robert Szewczuga – gitara basowa kontrabas
Zbigniew Michałek – skrzypce, gajdy, trombita
Łukasz Pilch – gitara
Piotr Kalicki – instrumenty klawiszowe, akordeon, trąbka
Jakub Gołdyn – perkusja, puzon, dudy żywieckie, trombita bębny perkusyjne
Mirosław Hady – perkusja
Silesian Art Collective Symphony
Rafał Rozmus – dyrygent
gościnnie:
Kuba Badach - śpiew
Piotr Cugowski - śpiew
Bedoes - śpiew
Kuqe - śpiew
Gromee - elektronika
Andrzej Lampert - - śpiew
Krzysztof Trebunia-Tutka - śpiew
Marcin Rumiński - flet
Robert Czech - cymbały
Wataha Drums - instrumenty perkusyjne
Orkiestra Ludowa i Żeńska Grupa Śpiewacza Fundacji Braci Golec |
|
|
|